Geofoam Hafif Dolgu Teklifi

Geofoam Hafif Dolgu Teklifi

Geofoam hafif dolgu sistemi teklifi için malzemenin basınç dayanımının tam olarak belirlenmiş olması gerekmektedir. Fakat ülkemizde EPS hafif dolgu uygulamalarında yükten bağımsız olarak malzeme yoğunlukları tanımlanmaktadır. Halbuki geofoam seçimi öncesinde proje çalışma yapılması gerekmektedir. Uygulama alanının özellikleri, geofoam üzerindeki yapılar, araç geçişi olup olmadığı gibi birçok detayın projeye dahil edilmesi, hafif dolgu sisteminin mühendislik analizlerinin yapılması gerekir.

Malzeme Parametreleri

Malzemenin basınç testlerine tabi tutulmuş, bu testler sonucunda yük-büzülme davranışının belirlenmiş olması gerekir. Geofoam EPS dolgu sistemi projesinde belirtilen yeterli basınç dayanımına sahip olmalıdır. Ayrıca malzeme, yük altında projesinde belirtilen oturma sınırları içerisinde kalacak şekilde üretilmelidir.

Çoğu durumda EPS geofoam malzemesi yoğunluğu ile tarif edilmektedir. Halbuki, sadece malzeme yoğunluğu inşaat mühendisliği bakış açısından doğru bir parametre değildir. Aynı yoğunluğa sahip olduğu iddia edilen iki farklı üreticiye ait geofoam malzemesi farklı basınç dayanımlarına sahip olabilmektedir. Bu nedenle geofoam hafif dolgu seçiminde üreticinin CE, ISO 9001 gibi sertifikalara sahip olmasına, orijinal hammaddeden üretim yapıyor olmasına dikkat edilmelidir. Herhangi bir EPS malzemesinin geofoam olabilmesi için ASTM D6817 standartlarında belirtilen basınç dayanımlarını karşılayabiliyor olması gerekmektedir.

Geofoam Hafif Dolgu Sistemi Teklif Formu

Geofoam malzemesi temini öncesinde ürün özelliklerinin doğru tanımlanmış olması gerekir. Özellikle teklif alınacak malzemenin teknik şartnamesinde belirtilen özelliklere sahip olmasına dikkat edilmelidir. Talep ettiğiniz EPS geofoam malzemesine ait teknik şartname var ise lütfen mesaj bölümünde bizlere bilgi veriniz. Sizlere en hızlı şeklide geri dönüş yapabilmemiz için lütfen bilgilerinizi eksiksiz doldurunuz. En kısa süre içerisinde sizlerle iletişime geçeceğiz.

Geofoam hafif dolgu sistemi birim fiyatları, EPS Geofoam temini, Geofoam yükseltilmiş zemin dolgu malzemesi birim fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için bize ulaşın.

  Malzeme Bilgileri

  İletişim Bilgileri

  * Doldurulması zorunlu alanlar.

  Profesyonel Destek

  Aklınızda sorular mı var? Deneyimli teknik ekibimiz ile iletişime geçerek hızlı ve güvenilir profesyonel destek alabilirsiniz.

  Whatsapp Business Canlı Destek

  (+90) 532 473 2538 | Pzt-Cmt 09:00 – 18:00