Hakkımızda

KURUMSAL

Movea Geosentetiklerle Mühendislik1974 yılı itibarıyla ARDAŞ İnşaat A.Ş adı altında hayata başlayan firmamız konut, okul, otel, villa, karayolu, dere ıslahı, sulama gibi birçok üst yapı ve altyapı projesine başarıyla imza atmıştır. Mühendislik ve mimarlık alanlarındaki gelişmeler doğrultusunda projeye özel teknolojik malzemelerin ithalatı, ihracatı ve uygulaması alanında çözümler üretmeye başlayan firmamız 2010 yılı itibarıyla MOVEA LTD. adı altında hizmet vermeye başlamıştır.

Movea Ltd. şirketi geoteknik mühendisliğinde öne çıkan zemin güçlendirme ve erozyon kontrolü alanlarında yenilikçi çözümler üreten bir mühendislik ve teknoloji firmasıdır. 2011 yılında İstanbul’da faaliyete başlayan Movea Ltd. yerli Ar-Ge çalışmaları ile Türkiye’de ilk yüksek dayanımlı 3 boyutlu zemin stabilizasyon sistemi olan KRT® Geocell ’in üretimine İzmir fabrikasında başlamıştır.

Detaylı bilgi için KRT® Geocell web sitesini ziyaret edin ; www.krthds.com


FAALİYET ALANLARIMIZ

Faaliyet AlanlarıMovea ailesi olarak mühendislik ve peyzaj mimari konusunda dünyada uygulanan yenilikçi malzemeleri gerek ülkemize getirerek gerekse de üretimini ve argesini ülkemizde yaparak, proje ve uygulama ile birlikte anahtar teslim çözümler üretiyoruz. Uzmanlık alanımız olan geosentetik malzemeler ile üst yapı, alt yapı, hidrolik yapılar, zemin güçlendirme uygulamaları ve erozyon koruma çözümleri gibi birçok alanda hizmet vermekteyiz.

Ülkemizde biyolojik tekstillerin kullanımında ve tedariğinde öncü olan firmamız çözüm ortakları ile peyzaj mimari alanında da hem bitkisel hem de sert zemin projelerinde estetik, sağlam ve uzun ömürlü uygulamalara imza atmaktadır.

Movea LTD. geosentetikler, biyolojik mühendislik ürünleri ve peyzaj malzemeleri ile projeye özel anahtar teslim çözümler üretmektedir. Uygulamalarımız genel hatları ile aşağıda verilmiştir;

  • Geosentetik (Geotekstil/Geogrid) Donatılı MSE İstinat Yapıları
  • Peyzaj Mimari Uygulamaları
  • Erozyon Önleme, Şev Koruma Uygulamaları
  • Geocell Hücresel Dolgu Sistemi
  • Hidrolik Yapılarda Yenilikçi Çözümler
  • MV Geofoam Hafif Dolgu Sistemleri
  • Zemin ve Asfalt Güçlendirme Malzeme & Uygulamaları
  • MSE Duvar ve Zemin Güçlendirme Projeleri

MİSYON & VİZYON

MisyonMühendislik ve mimarlık sektörleri ülkemiz dahil birçok ülkede ekonomik gelişimin ve ilerlemenin önemli bir ölçütü olmuştur. Son yüzyılda teknolojinin önemli derecede ilerlemesi ve bilgisayar teknolojisinin gelişmesi malzemelerin davranış biçimleri hakkında çok daha detaylı bilgi edinmemize olanak sağlamıştır.

Farklı hammaddelerde üretilen bu malzemelerin sektörde sıkça kullanılmaya başlanması ise projelere özel çözümlerin yolunu açmış, bu malzemelerin sıklıkla kullanılmasına vesile olmuştır. Bu gelişmeler mühendislerin ve mimarların problemlerinde ekonomik, hızlı ve güvenilir çözümler üretebilmelerine imkan tanımıştır.

Bizler inanıyoruz ki, başarı ve başarısızlık arasındaki gerçek fark güç ve bilgi sahibi olmaktan öte sorumluluk sahibi olmak ve hayal edebilme kabiliyetine sahip olmaktır.

Movea olarak görevimiz mühendislik etik değerleri ışığında dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, klasik çözüm yöntemlerini de göz ardı etmeden, projeleriniz için en doğru ve güvenli çözümü bulmak, projelendirmek ve anahtar teslim çözümler üretmektir. Yeniliklerde öncü olmak, güven ve başarıda istikrar, gerçek sorumluluk ve müşteri memnuniyeti birincil hedefimizdir.


ÇEVRE POLİTİKAMIZ

ÇEvreProjelerimizde doğa ile yaşamı buluşturmak, doğal enerji kaynaklarından azami yarar sağlayacak şekilde tasarımlar yapmak, çevreye ve doğaya en az zarar verecek şekilde uluslararası standartlarda yapılar inşaa etmek en önemli hedefimizdir.

Toplumsal sorumlulukların bilincinde olan Movea LTD. projelerinde planlama ve inşaa aşamalarında çevreye verilebilecek etkileri en aza indirecek önlemleri almayı ilke edinmiştir.