Geocell Yüksekliği Nedir?

Geocell Yüksekliği Nedir?

Geocell Yüksekliği Nedir?

Hücre Yüksekliği (H)

Geocell yüksekliği hücresel dolgu sistemi özellikleri arasında en önemli parametrelerden biridir. Hücre yüksekliği  arttıkça açılmış hücrenin içine doldurulacak malzeme yüksekliği artar, küçüldükçe ise azalır. Örnek olarak 100 mm yükseklikte hücresel dolgu sistemi içerisine en fazla 100 mm yüksekliğinde dolgu doldurulur. Geocell yüksekliği hücre içine doldurulacak dolgu malzemesinin yüksekliğine göre belirlenir.

Geocell ürünleri ilk önce kaynak açıklığı sonra da hücre yüksekliği verilerek ifade edilir. Örnek olarak GW450/200 ürününün kaynak açıklığı 450 mm, geocell yüksekliği ise 200 mm’dir.

Standart Geocell Yüksekliği

Standart olarak Geocell yüksekliği 50 mm ile 200 mm arasında değişmektedir. Bu değerler 50 mm, 100 mm, 150 mm, 200 mm gibi ölçüler olmaktadır. Bunun dışında proje gereksinimlerine göre 75 mm, 120 mm gibi yüksekliklerde de üretim yapılabilmektedir.

Görselde 330 mm kaynak açıklığına sahip GW345 hücresel dolgu sisteminin farklı yükseklikteki tipleri karşılaştırılmıştır. Bu görselde en büyük yüksekliğe sahip olan malzeme geocell GW345/200, en küçük yüksekliğe sahip olan geohücre ise GW345/50 olarak verilmiştir. H:50 mm geocell en düşük yüksekliğe sahiptir. Bununla birlikte H:200 mm yüksekliğe sahip geocell ise en yüksek malzemedir.

Hücresel dolgu sisteminin seçimi ise uygulama tipi ve proje özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Projeniz için en doğru malzemeyi seçmek için uzman teknik ekibimizle iletişime geçin.

Geocell Yüksekliği karşılaştırması
Aynı kaynak açıklığına sahip Geocell malzemesinin farklı yüksekliklerinin karşılaştırılması

Geocell Parametreleri

Geocell hücresel dolgu sistemi özellikleri proje özelliklerine göre değişmektedir. Petek yapıdaki bu özel malzeme proje özellikleri ve ihtiyaca göre farklı ebatlarda üretilir. Hücresel dolgu sistemi kaynak açıklığı, hücre yüksekliği ve şerit kalınlığı olmak üzere 3 ana özellik ile ifade edilir. Bu özellikler arasında kaynak açıklığı ve malzeme yüksekliği en önemli parametrelerdir. Bu parametreler aşağıdaki şekilde verilebilir;

geocell kaynak açıklığı

Kaynak Açıklığı (W)

Geocell şeritlerinin birbirine yapıştırılma aralığıdır. Kaynak aralığı hücresel dolgu malzemesi için en önemli parametrelerden biridir.İncele »
Geocell Yüksekliği

Hücre Yüksekliği (H)

Geocell hücrelerinin yüksekliğini ifade eder. Hücreler 50 mm ile 200 mm arasında farklı yüksekliklerde üretilmebilmektedir.İncele »
Geocell Hücresel dolgu sistemi şerit kalınlığı

Şerit Kalınlığı (t)

Geocell şeritlerinin kalınlığını ifade eder. Daha kalın şeritler daha yüksek çekme dayanımlı hücresel dolgu sistemi üretimine imkan verir.İncele »

Bu gönderiyi paylaş